W czwartek, 21 czerwca w Centrum Kultury w Pawłowicach, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych absolwentów, sportowców oraz zwycięzców konkursów. Obecnych uczniów, rodziców oraz przybyłych gości powitał Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, który wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Aleksandrem Szymurą wręczył dyplomy oraz nagrody. Artystyczna oprawę uroczystości zapewnił zespół eM, który zaprezentował kilka utworów ze swojego najnowszego musicalu "Green Light 2".
Najlepszymi absolwentami wśród uczniów klas gimnazjalnych byli:
III miejsce Marta Gajda
II miejsce Edyta Janosz
I miejsce Emilia Brandys
Tytuł najlepszego absolwenta Zespołu Szkół Ogólnokształcących otrzymała: Małgorzata Balcerzak
Uhonorowano również laureatów gminnych konkursów.
W szkołach Podstawowych dla klas I-III byli to:
w konkursie ortograficznym:
I miejsce - Krzysztof Dudek
II miejsce – Klaudia Fojcik, Anna Kremiec, Julia Kowalik, Andrzej Gruszczyk
III miejsce – Oliwia Zatorska
w konkursie matematycznym:
I miejsce – Dawid Kuś, Anna Kremiec oraz Julia Daniluk
II miejsce - Mateusz Czyżewski
III miejsce Miłosz Pawliczek, Marek Paszenda, Klaudia Fojcik
w konkursie przyrodniczo-ekologicznym:
I miejsce – Hanna Okularczyk, Mateusz Czyżewski, Tomasz Zieleźnik
II miejsce – Marcelina Data, Nikola Janulek, Natalia Świercz
III miejsce – Miron Jaworski, Mateusz Klapuch, Patryk Prządka
w konkursie recytatorskim dla klas I
I miejsce – Wiktor Kaniecki
II miejsce – Maja Łacek
III miejsce - Agata Porwisz
w konkursie recytatorskim dla klas II
I miejsce – Laura Passon
II miejsce - Maja Tomecka
III miejsce – Weronika Kiełkowska
w konkursie recytatorskim dla klas III
I miejsce – Dominika Wizner
II miejsce – Dorota Piątek
III miejsce - Nadia Kwiatoń
W szkołach podstawowych dla klas IV-VII byli to:
w konkursie z j. angielskiego
I miejsce - Grzegorz Wojakowski
II miejsce - Makary Sygacz
III miejsce – Całus Szymon, Stanisław Rogowski
w konkursie z historii:
I miejsce – Aleksandra Kowalska
II miejsce - Tymoteusz Mertens
III miejsce - Błażej Pawliczek
w konkursie z j. polskiego:
I miejsce - Aleksandra Kowalska, Mateusz Gabryel
II miejsce – Kornelia Kloczkowska
III miejsce - Stanisław Rogowski
w konkursie z matematyki:
I miejsce – Marlena Król, Mateusz Gabryel
II miejsce – Stanisław Rogowski
III miejsce - Grzegorz Wojakowski, Aleksandra Kowalska
Następnie na scenie zostali uhonorowani laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, olimpiad ogólnopolskich oraz innych sukcesów indywidualnych. Wyróżnienie za swoje sukcesy otrzymali: ze Szkoły Podstawowej nr 1: Emilia Brandys, Balbina Sikora, Klaudia Teszner, Aleksandra Pisarek, Edyta Janosz, Natalia Pisarek, Daria Banach, Karolina Harazin, Patryk Madziar, Kacper Markowicz, ze Szkoły Podstawowa nr 2: Aleksandra Kowalska, Mateusz Gabryel, Dominik Buchacz, Marek Paszenda, Milena Rusin, Dominika Jabłońska, ze Szkoły Podstawowej w Golasowicach: Hanna Okularczyk, Mateusz Czyżewski, Tomasz Zieleźnik, Nina Makula, Sonia Plinta, ze Szkoły Podstawowej z Pielgrzymowic Kamila Czyż, ze Szkoły Podstawowej z Krzyżowic: Karolina Rusek, Sara Wujczyk, Agnieszka Biarda, Michelle Obrębska, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących: Anna Wrona, Daniel Śpiewok, Weronika Rajwa, Przemysław Wadas, Kacper Pawełek, Magdalena Wojtas.
25 maja został rozstrzygnięty konkurs dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez gminę Pawłowice. 46 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w ramach nagrody pojechało na wycieczkę do Łańcuta-Przemyśla-Krasiczyna i Sanoka, natomiast najlepsi uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalnej w Pawłowicach otrzymali nagrodę finansową: I miejsce – Weronika Rajwa (ZSO), II miejsce Przemysław Wadas (ZSO), III miejsce Edyta Staroń (ZSO)
Gratulacje odebrała również finalistka ogólnopolskiego projektu „Dookoła Świata za Pomocną Dłoń” – Marta Gajda
W kolejnej części uroczystości wyróżniono najlepszych sportowców, którzy mają osiągnięcia sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Najlepszymi sportowcami w grupie dziewcząt ze szkół podstawowych są:
I miejsce: Paulina Macharzyńska oraz Natalia Bronny
II miejsce Weronika Staroń
III miejsce: Karolina Herman
Najlepszymi sportowcami w grupie chłopców ze szkół podstawowych są:
I miejsce: Igor Łukasik, Szymon Głowala
II miejsce: Adam Stanieczko
III miejsce: Gracjan Burek
Najlepszymi sportowcami w grupie dziewcząt z oddziałów gimnazjalnych są:
I miejsce: Julita Szewczyk
II miejsce: Natalia Gwiaździńska
III miejsce: Julita Szewczyk Karolina Uherek
Najlepszymi sportowcami w grupie chłopców z oddziałów gimnazjalnych są:
I miejsce: Piotr Szurgot, Jakub Kasperowicz
II miejsce: Piotr Zbyl
III miejsce: Jakub Ledwoń
Najlepszymi sportowcami w grupie dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych są:
I miejsce: Weronika Szurgot
II miejsce: Dominika Suwińska
III miejsce: Karolina Piech
Najlepszymi sportowcami w grupie chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych są:
I miejsce: Przemysław Wadas
II miejsce: Piotr Chmiel
III miejsce: Sebastian Goraus